Piercing

Piercing představuje propíchnutí specifické části lidského těla s následným vložením vybraného šperku. Tato praxe má bohatou historii, odkazující na minulost a život domorodých kmenů v Africe, Americe a Asii. V dnešní době je však vnímána spíše jako módní trend.

 

Piercing provádím na těcho místech: uši, nos, obočí, rty, brada, jazyk, pupík. Rozsáhlý výběr náušnic je k dispozici s možností objednání přes katalog od různých dodavatelů. Kvalitní náušnice z chirurgické oceli a titanu, stejně tak náušnice z jiných materiálů, jako je plast, bioplast, atd. Jehly a veškerý materiál jsou jednorázové, a nástroje i náušnice prochází důkladnou sterilizací. Moje služby jsou dostupné v Liberci a oklolí.

Aplikace piercingu

Po pečlivé dezinfekci a přesném označení místa se za použití kleští provede propíchnutí s jehlou (kanylou), následně se nasadí náušnice. Vlastní proces je dílem několika vteřin.

Jak probíhá hojení piercingu

Hojení piercingu probíhá individuálně a závisí na umístění; může trvat od jednoho měsíce do jednoho roku. Piercing by měl být dezinfikován každý den minimálně třikrát, maximálně pětkrát po dobu nejméně jednoho měsíce, někdy i déle. Během hojení může být místo vpichu lehce červené, citlivé na dotek a náchylné k různým infekcím, případně může dojít k otoku.

Během hojení se z místa vpichu uvolňuje slabě nažloutlá tekutina - lymfa, která se usazuje a zasychá na šperku. Je důležité pravidelně ji odstraňovat teplou vodou.

V průběhu jednoho měsíce je vhodné vyvarovat se koupání v bazénu, zbytečně nemanipulovat se šperkem a nedotahovat nezhojený piercing.

Co jste možná nevěděli

  • Historie v různých kulturách: Praktiky piercingu nejsou novinkou a nacházejí se v mnoha kulturách po celém světě. Například starověcí Egypťané, Řekové a Římané nosili piercingy jako symbol sociálního postavení a krásy. V Asii byly piercingy tradiční součástí etnických a náboženských rituálů.

  • Piercing a léčivé účinky: Některé kultury věřily, že piercing může mít léčivé účinky. V tradiční čínské medicíně byly některé body pro piercing považovány za akupunkturní body, které mohou ovlivnit tok životní energie, známé jako "qi".

  • Piercing v moderní subkultuře: V 20. století se piercing stával součástí alternativní a punkové subkultury. V 90. letech začal být rozšířený mezi mladými lidmi a stal se módním trendem.

  • Různé typy piercingů: Existuje mnoho různých typů piercingů, včetně těch na obličeji (nos, obočí, rty), uších, jazyku, bradě, ale také na méně tradičních místech, jako jsou genitálie nebo bradavky.

  • Piercingy v umění: Někteří umělci využívají piercing jako formu uměleckého vyjádření. Mohou vytvářet unikátní šperky nebo provádět piercingy jako součást performancí.

  • Piercing a spiritualita: V některých kulturách a náboženstvích je piercing spojen s duchovními rituály a symbolikou. Například některé indiánské kmeny prováděly piercing jako součást iniciace do dospělosti.

Přestože piercing dnes často vnímáme jako módní projev nebo formu sebevyjádření, jeho historie a různorodost ukazují, že tato praxe má kořeny hluboko zakořeněné v kulturách po celém světě.